»pl_PL« 

Adres email: 
Hasło: 

Zarejestruj

1744274

Blog

Nowoczesne ogrodzenia a metoda bezspawowa

Bez dwóch zdań – ogrodzenie to wizytówka posesji. Elegancko wykonane metalowe ogrodzenie może wzbudzić pozytywne wrażenie na gościach i być ozdobą posesji, nie ograniczając się do spełniania swojej podstawowej funkcji, czyli zabezpieczania terenu przed nieproszonymi gośćmi oraz oddzielania naszej prywatność od przestrzeni publicznej.

Wybór ogrodzenia i wieńczących je zdobień – takich jak groty, koszyki czy rozety – zawsze pozostaje kwestią gustu i koncepcji właściciela posesji. Na co jednak warto jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu ogrodzenia?

Najczęściej metalowe przęsła ogrodzeniowe są spawane. Wadą tej metody łączenia elementów jest powstanie w miejscu łączenia charakterystycznych zgrubień. Wizualnie dużo bardziej atrakcyjnie wyglądają ogrodzenia, których elementy są łączone za pomocą metody bezspawowej, opatentowanej przez firmę Stal Impex Sp. z o.o. Patent (nr 221394) na wynalazek pt.: „Przęsło ogrodzeniowe, sposób wytwarzania przęsła ogrodzeniowego, urządzenie do stosowania tego sposobu oraz przyrząd do wykonywania nierozłącznego połączenia ze sobą elementów tego przęsła” został przyznany firmie przez Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej w 2011 roku.

Odrobina techniki

Na czym polega bezspawowa metoda łączenia elementów? Po wstępnym zmontowaniu ze sobą poprzeczek rurowych z elementami rurowymi oraz po ustaleniu ich położenia względem siebie na stole montażowym następuje nierozłączne ich połączenie za pomocą urządzenia rozpęczającego element rurowy. Specjalne urządzenie, wywołując nacisk na ścianki elementu, rozpęcznia element, w wyniku czego powstaje jego obwodowe odsadzenie opierające się swymi czołami o wewnętrzne powierzchnie obu poziomych boków rurowej poprzeczki, stanowiąc nierozerwalny element połączeniowy.

Korzyści

Metoda bezspawowa zdecydowanie upraszcza proces produkcji ogrodzeń wieloelementowych. Miejsca łączeń nie są tak podatne na korozję jak zgrzeiny czy spawy, co wydłuża okres użytkowania przęsła. Kolejną zaletą, na którą warto zwrócić uwagę, jest gładkie, równe i pozbawione chropowatych naleciałości miejsce łączenia. Wyroby, które mają służyć przez długie lata, można oczywiście objąć dodatkową ochroną, którą zapewni cynkowanie ogniowe stalowych elementów oraz malowanie proszkowe.

© Copyright 2011 - KROSFENCING®
Wykonanie strony: LifeSystem Artur Fic

Kontrahenci: STAL IMPEX Sp.z.o.o Producent rur i profili stalowych